Edirne Keşan’da Hdp Gerginliği

Edirne’nin Keşan ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 50 kişi, HDP’nin seçim afişinin asılı olduğu ilan panosunun camını kırarak afişi yırttı. Grup, şehrin 3 farklı noktasında asılı olan HDP afişlerinin polis tarafından kaldırılmasından sonra dağıldı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Ak Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ında aralarında bulunduğu gruba yönelik silahlı saldırı saldırıda 4 kişinin ölmesi ve 8 kişinin de yaralanmasına tepki gösteren yaklaşık 50 kişilik grup, Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. PKK ve HDP aleyhine sloganlar atan grup, içerisinde HDP’nin seçim afişinin asılı olduğu ilan panosunun camını kırarak, içindeki afişi parçaladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Grup, şehrin 3 farklı noktasındaki ilan panolarına asılan HDP seçim afişlerinin kaldırılmasını aksi takdirde dağılmayacaklarını söyledi.

Keşan İlçe Emniyet Müdürü Zafer Akcan’ın da araya girmesiyle şehir genelindeki panolarda asılı olan HDP afişleri polis tarafından toplandı. Grup, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

Bir önceki yazımız olan Keşan'da Hdp Gerginliği başlıklı makalemizde BBP, Cumhuriyet Meydanı ve Edirne hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*