Getir, kuryelik mesleğinin standartlarını belirliyor

Kuryeler için yapılan çalışmaların başında eğitimin geldiğini belirten Evren, “Getir ile çalışmaya başlayan her kurye, ilk 15 gün içinde GetirUp isimli eğitim platformumuz üzerinden güvenlik, operasyon ve müşteri memnuniyeti başlıklarında çevrimiçi eğitim alıyor. 30 gün içinde de Milli Eğitim Bakanlığı’ndan “Usta Sürücü Belgesi” almış eğitmenlerimizin yüz yüze verdiği ‘Defansif Motosiklet Kullanımı Eğitimi’ne katılarak programı tamamlıyor. Bugüne kadar toplamda 35 bin 600 kuryeye 142 bin 400 saat yüz yüze eğitim verildi” dedi.

Ekipman seçimi

Kuryelerin kullandığı ekipmanlardan, taşıması gereken yüke, motosikletlerin bakımından olumsuz hava koşullarında sürüşe kadar her alanda denetleme yaparak gerekli önlemleri aldıklarını belirten Hatice Evren, şunları söyledi:

“Kuryelerin kullandığı kask, korumalı mont ve pantolondan oluşan güvenlik ekipmanlarının tamamı Avrupa Ekonomi Komisyonu (Economic Commission for Europe) standartlarındaki ürünler. Her 15 günde bir de bayi ve depolardaki bütün araç ve ekipman yeterliliklerini kontrol ediyor ve varsa eksikleri tamamlıyoruz. Takip sistemimizle kuryelerin sürüşlerini anlık olarak gözlemliyoruz.”

Getir’in motokuryelere yönelik hayata geçirdiği bir diğer uygulamanın ise özel sağlık sigortası olduğunu belirten Evren, “7 yıl önce hiçbir sigorta şirketinin kabul etmediği bu meslek grubuna özel sigorta paketi, şu anda bizim öncülüğümüzde pek çok sigorta şirketinin sunduğu bir ürün oldu” dedi. Hızın Getir’deki karşılığının teknoloji olduğuna dikkat çeken Evren şöyle devam etti:

“Teknolojimiz sayesinde kuryeler en elverişli rota üzerinden, hız limitlerini aşmadan, dakikalar içerisinde kullanıcılarımıza ulaşıyor. Güvenlik kriterleri doğrultusunda kuryeler, otoyollar, çevre yolları ve şehirlerarası yolları sipariş teslimatına giderken kesinlikle kullanmıyor. Bunun yanı sıra motokuryelerin sürüş güvenliğini tehlikeye sokacak aşırı yük taşınmasına da izin vermiyoruz.”

GÜVENLİK ÖNCELİKLİ

– Getir, kuryelerin kötü hava koşullarında servis vermesini durduruyor.

– Gizli gözlem yerlerinde denetimler yapan ekipler, güvenlik ve davranış kurallarına uymayan kuryeleri tespit edip bayilere raporlanıyor.

– Getir’in bütün depolarında kuryelerin dinlenebileceği, çay kahve içebileceği, günlük kıyafetlerini güvenlik ekipmanları ile değiştirebilecekleri, kişisel eşyalarını muhafaza edebilecekleri dolapları ve mutfağın yer aldığı internet bağlantısı olan odaları bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*