Edirne’de Vatandaşların ‘Dolu’ Önlemi -Hd

Edirne’de vatandaşların ‘dolu’ önlemi (2)

SAĞANAK YAĞIŞ TARİHİ BİNAYI YIKTI

Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden giriş yapan yağışlı hava Edirne’de etkisini gösterdi. Sağanak yağış kentte günlük yaşamı olumsuz etkilerken, yollarda su birikintileri oluştu. Hava sıcaklığının 24 dereceden 19’a kadar düştüğü kentte yağmura hazırlıksız yakalananlar saçak altlarına girerek korunmaya çalıştı. Şiddetli yağış nedeniyle Mihatpaşa Mahallesi Osman Nuri Peremeci sokak üzerinde bulunan Mehmet Bozkurtlar’a ait iki katlı kullanılmayan ahşap ev çöktü. Bir kısmı yola devrilen evi Edirne Belediyesi ekipleri temizledi. Evin çökmeye başladığı sırada otomobilinin aynı kaldırımda park halinde olduğunu anlatan Mustafa İnce (63), Şiddetli yağmur sırasında evden sesler gelmeye başladı. Benim otomobilim evin önündeydi. Hemen ileri aldım. Bu sırada da evi bir anda çöktü. Yağmur dolayısıyla sokakta kimse yoktu, kimseye bir şey olmadı dedi.

Evin sahibi Mehmet Bozkurtlar ise evden sesler gelmeye başladığında çevredekileri uyardığını kaydederek, Yağmurdan dolayı evden sesler gelmeye başladı. Yıkılacağını anlayınca hemen çevredekileri uyardık. Evin olduğu bahçede köpeğim vardı onu da son anda kurtardık. Kimseye bir şey olmadı. Tarihi özelliği vardı evimin şeklinde konuştu.

ÇORLU’DA DOLUYA KARŞI HALILI ÖNLEM

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, dolu yağışının olabileceği uyarıları üzerine sürücüler, araçlarını halı, karton ve battaniye sererek önlem aldı. Çok sayıda sürücü ise dolu yağışından endişe ederek, araçlarını alış veriş merkezleri ile kapalı otoparklara bıraktı. Aracını yağıştan korumak için kendine göre önlem aldığını ifade eden Cevat Akpınar, Dolu yağacak dediler bizde böyle tedbir aldık. Ne yapalım otoparklarda yer kalmamışö dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*