39 Yılla Yargılanıyordu Yunanistan’a Kaçarken Yakalandı

39 yılla yargılanıyordu Yunanistan’a kaçarken yakalandı

EDİRNE – Danıştay Saldırı Davası sanıklarından Osman Yıldırım, yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçarken Edirne’de yakalandı. Yıldırım, sevk edildiği Edirne Adliyesi’nde tutuklandı.
Edirne İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, dün gece saat 02.00 sıralarında basında ve kamuoyunda Danıştay saldırısı olarak bilenen olayda 39 yıl ağırlaştırılmış hapis cezası aldığı belirtilen Osman Yıldırım isimli şahıs, Yunanistan ülkesine sınırı kaçak yollarla geçmek üzere iken Edirne Merkez’e bağlı Elçili köy yolu üzerinde yaya vaziyette intikal ederken sırt çantası ile birlikte yakalanarak, göz altına alındığı bildirildi. Edirne’de yasa dışı yollarla, Yunanistan’a kaçmak isterken yakalanan Osman Yıldırım, sevk edildiği adliyede tutuklandı.
Kaçtığını kabul etmedi ‘Devlet bana ihanet etti’
Danıştay Saldırı Davası sanıklarından Osman Yıldırım, yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçarken Edirne’de yakalandı. Yıldırım, adliye çıkışında gazetecilere seslenerek, ‘Duruşmaya geliyordum, kaçmıyordum. Ama devletimiz bana ihanet etti. Erdoğan bana ihanet etti’ dedi. Öte yandan, Osman Yıldırım, Yunanistan sınırına yakın bir bölgede, gece saat 02.00 sıralarında, sırt çantası ile birlikte jandarma ekiplerinin operasyonuyla gözaltına alındı.
Demirtaş ve Adnan Hoca ile birlikte yatacak
Savcılık soruşturmasının ardından SEGBİS ile Ankara’daki 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne bağlanıp, ifade verdikten sonra aynı mahkeme tarafından tutuklandı. Yıldırım, tutuklanmasının ardından yeni geniş güvenlik önlemleri altında Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne götürüldü. Söz konusu cezaevinde, Halkların Demokratik Partisi eski genel başkanı Selahattin Demirtaş ve kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak tanınan Adnan Oktar da tutuklu bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*