Balıktaki Av Yasağı Balık Pazarında Hissedildi

Edirne'nin Keşan ilçesinde 15 Nisan Pazar günü balıkçılıkta trol ve gırgır ağlarıyla av yasağının başlaması, Keşan Belediyesi Balık Pazarı'nda da hissedildi.

Türkiye'deki tüm denizlerde av yasağının başlamasıyla balık pazarındaki esnaftan bazıları, önümüzdeki günlerde tezgahlarda bol bol Gelibolu sardalyesinin yer almaya başlayacağını belirtti.

Vatandaşların özellikle çocuklarına bol bol sardalye balığı yedirmeleri önerisinde bulunan esnaf, 'Avlanma yasağıyla birlikte tezgahlarda ayıca çeşitli kültür balıkları da yer alacak. Vatandaşlarımız, kültür balığı alırken çekingen ve tedirgin davranması için hiçbir neden yok. Günümüzde tüm kültür balıkları artık denizin içinde üretiliyor ve bu üretimde özen gösteriliyor. Kültür balıkları hem denizin içinde büyüyerek denizdeki faydalı maddelerden yararlanıyor hem de verilen yem ile en sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın kültür balıklarına karşı olumsuz bir tavır içinde olmalarının hiçbir manası yok. Ülkemizde ilk kültür balıkçılığı başladığında üretim toprak havuzlarda yapılıyordu ama artık bu şekilde üretim yapan tesis kalmadı' dedi. – EDİRNE

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*