Biz Edirne’yi Edirneliler’le Beraber Yönetmek İstiyoruz’

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, ‘Biz Edirne’yi Edirneliler’le beraber yönetmek istiyoruz. Edirneliler ne derse bu süreçte o olacak.’ dedi.

Akmeşe, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında 2019’da yapılacak yerel seçimlere doğru çalışmaların sürdüğünü belirtti.

AK Parti’de, belediye başkanlığı, il genel ve belediye meclis üyelikleri için aday adaylığı sürecinin başladığını dile getiren Akmeşe, ‘Belediye başkanlığı aday adaylığı sürecimiz 5-12 Kasım’da, il genel ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı süreci ise 5 Kasım 3 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Aday adayı olacak teşkilat mensuplarımız bu süreç içerisinde görevlerinden istifa edecek. Aday adayı olacak partililerimiz başvurularını bizzat kendileri yazılı olarak yapacaklar. Aksi halde başvuruları değerlendirilmeyecek. İstenen belgeleri hazırlayıp aday adaylarımız başvurularını yapacaklar. Başvuru aidatları ise nüfusu 100 binin üzerinde olan illerde 5 bin lira, nüfusu 100 binin altında olan yerler 3 bin olarak belirlendi. İl genel ve belediye meclis üyelikleri içinse büyük şehirler hariç 500 lira olarak belirlendi. Gerekli altyapı çalışmaları yapıldı. Aday adayı olacak arkadaşlarımızı bekliyoruz. Bu süreç hem Edirne’mize hem de ülkemize hayırlı olsun.’ ifadelerini kullandı.

Akmeşe, seçim çalışmaları kapsamında il başkanlığı olarak ‘WhatsApp Fikir Hattı’ kurduklarını söyledi.

Edirne’de yaşayan vatandaşların önerilerini dikkate aldıklarını aktaran Akmeşe, şunları kaydetti:

‘Vatandaşların fikirleri bizim için çok önemli. Bu hatta olumlu olumsuz birçok mesaj geldi. Gerçekten bizleri yönlendiriyorlar. Yapmamız gerekenleri bize gösteriyorlar. 31 Mart 2019 günü yapılacak seçimlerde Edirne’yi marka kent yapmak için yegane yol ortak yolu bulmaktır. Bu hattımıza kısa süre içinde önemli dönüşler oldu. İlgisinden dolayı Edirnelilere teşekkür ediyorum.

Biz onların önerilerini takip ediyoruz. Biz Edirne’yi Edirnelilerle beraber yönetmek istiyoruz. Belediyeyi kazandıktan sonrada Edirnelilerle kenti yönetmeye devam edeceğiz. Gelen önerileri değerlendirmek için bir komisyon kuruldu ve değerlendirmeler yapılıyor. Edirneliler ne derse bu süreçte o olacak.’

‘Aday adayı olmak gibi bir durumum söz konusu değil’

Akmeşe, bir gazetecinin ‘Edirneliler sizi Edirne Belediye Başkanlığı için aday olarak görmek isterse aday olacak mısınız?’ sorusunu ise, ‘Ben şu anda il başkanlığı görevini yürütüyorum. Çok onurlu bir görev bu. Ben burada AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil ediyorum. Bundan daha onurlu ve gururlu bir görev yok. Ben aday adayı olmayacağımı söyledim daha önce. Ama Edirneliler isterse, bu da yetmez, Genel Merkezimiz ve Cumhurbaşkanımız izin verirse o zaman diyecek bir şey yok. Bizde görev verildiği an onu layıkıyla yapmak bizim için çok büyük onurdur. Ama benim şu an için belediye başkanlığına aday adayı olmak gibi bir durumum söz konusu değil.’ şeklinde cevapladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*