Çağla badem tezgahta

Çağla badem tezgahta

Bahar mevsiminin erik ile birlikte en çok tüketilen iki meyvesinden biri olan çağla badem, Ödemiş’te seyyar satıcıların tezgahlarında yerini aldı.

AHMET GEL
İZMİR

Kış aylarının son derece soğuk ve yağışlı geçmesi nedeniyle az miktarda ürün elde edildiği öğrenilirken, Ödemişte çağla badem kilogramı 30-35 liradan satışa sunuluyor. Eriğin ise 15 güne kadar çıkması bekleniyor.

8 yıldır Ödemişte Saracoğlu Caddesi ve Ulus Meydanında bahar mevsiminde çağla badem ve erik, yazları ise kaynamış mısır sattığını ifade eden satıcı İbrahim Öztürk, bu yıl çağla bademin soğuk nedeniyle az olduğunu belirtti. Kilogramını 30 liranın üzerinde satıldığını, havaların ısınmasıyla birlikte bu fiyatın düşeceğini kaydeden Öztürk, Mart ayının ilk günlerinde havanın güzel olmasıyla birlikte çağla badem de tezgahlardaki yerini aldı. Her ne kadar şu birkaç gün soğuk geçse de mart ayının sonuna doğru bahar mevsiminin etkisini göstermesiyle birlikte fiyatlar da düzelecektir. Biz çağla bademleri Datçadan getirtiyoruz. Erikte de 15 gün içinde sezon açılacak. Bu meyveleri en çok öğrenciler tüketiyor dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*