Çevrenin Korunması İçin Sınır Ötesi Girişimler Projesi

Edirne İl Özel İdaresi ve Bulgaristan’ın Aytos Belediyesi işbirliğinde, ‘Bulgaristan-Türkiye Bölgesinde Çevrenin Korunması için Ortak Sınır Ötesi Girişimler’ projesi kapsamında, ‘Haydi Şehrimizi Birlikte Temizleyelim’ etkinliği düzenlendi.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aytos’ta gerçekleştirilen etkinlikte sınır ötesi bölgesindeki çevre sorunları hakkında konuşmalar, projenin bu sorunlara getirdiği çözüm ve katkılar, çevre konusu üzerine çeşitli sunumlar yapıldı.

Aytos Belediye Başkan Yardımcısı Mariana Dimova, proje kapsamında yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Dimova, Edirne İl Özel İdaresi ile ortaklıktan mutlu olduklarını ve başarılı bir proje yürüttüklerini kaydetti.

Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Turan Ateş de çevre sorunlarına çözümler üretmek, gelecek nesillere yaşanabilir, temiz bir çevre bırakmak ve bu konuya ilişkin toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırmak adına çalışmalar yaptıklarını belirterek, ‘Aytos Belediyesi ile attığımız bu küçük adımın her iki ülkeye de büyük faydalar getireceğine inanıyorum.’ ifadesini kullandı.

Ateş, proje kapsamında köylere dağıtmak üzere 706 geri dönüşüm kutusu alındığını ve Edirne merkez ve 8 ilçede geri dönüşüm ve çevre konulu eğitimler düzenleyerek projeyi sonlandıracaklarını kaydetti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*