Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne Doğru

AK Parti Edirne İl Başkanı Nesim İba, ‘İnşallah 10 Haziran Pazar günü Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Edirne’ye gelecek. Selimiye Meydanı’nda bir miting yapacağız.’ dedi.

İba, seçim çalışmaları kapsamında İl Başkan Yardımcısı Hilmi Zorlutuna ile Anadolu Ajansı Edirne Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Edirne’nin pazar günü Başbakan Binali Yıldırım’ı karşılamaya hazırlandığını ifade eden İba, ‘İnşallah 10 Haziran Pazar günü Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Edirne’ye gelecek. Selimiye Meydanı’nda bir miting yapacağız. Bununla ilgili çalışmalar kapsamında Edirne’deki basınımızı ziyaret ediyoruz.’ dedi.

AK Parti olarak seçim çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ifade eden İba, milletvekili adaylarının da sahada vatandaşlarla bir araya geldiğini aktardı.

Seçim koordinasyon merkezinin eş zamanlı 9 ilçede çalışmalar yaptığını vurgulayan İba, ‘Saha çalışmaları ve iftar programları yapıyoruz. Gece de sahur programları yapıyoruz. Kadınlarımızda ev ziyaretleri yapmaya başladı. Her gün yaklaşık 150 ev ziyaret ediliyor. Son nokta da da iftar yapılıyor. Nasip olursa iyi bir sonuç ve iyi bir temsil kabiliyetiyle Ankara’ya milletvekillerimizi göndereceğiz. Halkımıza da bize gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ederim.’ dedi.

İba, Başbakan Binali Yıldırım’ın ATO Congresium’da düzenlenen Çevre Yatırımları Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, Edirne’ye hızlı trenle ilgili müjdeler verdiğini hatırlattı.

İstanbul-Halkalı-Kapıkule hızlı treni görüşmelerinde sona gelindiğini aktaran İba, hızlı trenle ilgili yeni gelişmeler olduğunu Başbakan Yıldırım’ın, ‘Artık sona gelindi, 2 hafta içerisinde ilana çıkılacak. Hayırlı uğurlu olsun. İstanbul-Edirne hızlı trenine de kazmayı inşallah bir iki ay içerisinde vurmuş olacağız. Böylece Avrupa ile hızlı tren hatlarımızı hem Anadolu’da hem de Balkanlar’da devam ettirmiş olacağız.’ şeklinde konuşarak aktardığını anımsattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*