Edirne Sınır Kapısından Çıkışına İzin Verilmeyen Iraklı, Ormanlık Alana Kaçtı

Edirne’de Pazarkule Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’da çıkış yapmak için gelen ve pasaportunda eksiklik olduğu belirlenen 1 Iraklı, askeri yasak bölgedeki ormanlık alana kaçtı. Askerler kaçan kişiyi yakalamak için askeri yasak bölgedeki ormanlık alanda kapsamlı çalışma başlattı. Olay, Pazarkule Sınır Kapısı’nda bugün saat 14.30 sıralarında meydana geldi. Yunanistan’a çıkış yapmak üzere yaya olarak Pazarkule Sınır Kapısı’na gelen ve Irak vatandaşı olduğu öğrenilen 2 kişi, pasaportlarını işlemlerini yapmak için görevliye verdi. Polis, yaptığı inceleme sırasında pasaportların birinde eksiklik olduğu belirleyerek, işlem yapamayacağını bildirdi. Iraklı ise polis, Benim Yunanistan’a gitmem lazım, ailem orada diyerek sert tepki gösterip, taşkınlık yaptı. Bunun üzerine tepki gösteren kişi, gözaltına alınmak istenince, bir fırsatını bularak Pazarkule Sınır Kapısı’ndan askeri yasak bölgedeki ormanlık alanı kaçtı. Kaçan kişinin yanındaki ise polis tarafından gözaltına alındı.Polis ve askerler, bölgede kaçan Irak’lıyı yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı. Bu sırada askerler kaçan kişinin durması için havaya uyarı ateşi açtı. Ancak, şüpheli ormanlık alanda kaçarak izini kaybettirdi. Bölgede güvenlik güçlerinin kaçan kişiyi yalamak için geniş kapsamlı çalışması sürüyor.

Olayın görgü tanığı taksici Ahmet Duman, Pazarkule Sınır Kapısı’nda bir kişinin ormanlık alana kaçtığını gördüm. Askerler ‘dur’ ihtarında bulundu ama durmayıp kaçtı. Bu sırada askerler havaya uyarı ateşi açtı dedi.

Bir önceki yazımız olan Yeni Atanmıştı, İlk Mesajı Terör Örgütleri ve Göçmen Kaçaklığı ile Mücadelede Kararlılık Oldu başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*