Edirne Sular Altında Kaldı! 1 Kişi Kayıp

Edirne’de hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağış nedeniyle bir kişinin kayıp olduğu iddia edildi.

Meteoroloji yetkililerinin bildirdiği verilerine göre, kente 6 saatte metrekareye 35 kilogram yağış düştü. Yetkililer, şiddetli yağışın yarın da devam edeceğini, Cuma günü ise hava sıcaklığının eksi 5 dereceye düşmesiyle yağmurun kara dönüşeceğini bildirdi.

1 KİŞİ KAYIP İDDİASI

Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı Oğulpaşa köyünde yaşayan 70 yaşlarındaki Veysel Evren’den haber alınamıyor. Evren’in evine ve tavuk çiftliğine giden AFAD ekipleri şahsa ulaşamadı. Evren’in selde kaybolduğu düşünülüyor.

HASTANEYİ SU BASTI

Edirne’de gece etkisini artırarak yağmaya devam eden sağanak nedeniyle Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan çok sayıda evin bodrum katlarını su bastı. Vatandaşlar, bahçelerinde bulunan kumları çuvallara doldurarak suyun evlerine daha fazla girmesini engellemeye çalıştı. Bazı mahallelerde elektrikler kesilirken, park halindeki bazı araçların da su içinde kaldığı görüldü.

Özel bir hastanenin acil bölümünde de su baskını yaşandı. Bu nedenle hastanenin acil bölümüne hasta kabul edilemedi.

Meteoroloji yetkilileri, kentte yağmurun sabah saatlerinde kadar zaman zaman etkisini artırarak yağmaya devam edeceğini ve metre kareye 75 kilogram yağış düşmesinin beklendiğini açıkladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*