Edirne’de ‘Okul Destek Projesi’ Kapsamında Karne Şenliği Düzenlendi

Edirne’de ‘Okul Destek Projesi’ kapsamında Karne Şenliği düzenlendi
Edirne Valisi Canalp dezavantajlı çocukların hediyelerini verdi

EDİRNE – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan ‘Okul Destek Projesi’ Edirne’de gerçekleştirildi. Edirne Valisi Ekrem Canalp, düzenlenen Karne Şenliği ‘nde sportif ve eğitim desteği sağlamak amacıyla hazırlanan hediye paketlerini çocuklara dağıttı.
Melahat Hulusu Datenin Sevgi Evleri Sitesi’nde düzenlenen ‘Okul Destek Projesi’ kapsamında Karne Şenliği’ne Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşleri de katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci 100 günlük eylem planı içinde yer alan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yürütülen ‘Okul Destek Projesi’ kapsamında Edirne’de Karne Şenliği düzenlendi.
Bakanlığın, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetinden yararlanan, 5-8. sınıf aralığında öğrenim gören T.C. ve yabancı uyruklu çocukların içerisinde bulunduğu 2018/2019 yılında 81 ilde uygulanmaya başlanan Okul Destek Projesi kapsamında da Edirne ‘de de, 35’i Keşan ilçesi 115’i Merkez olmak üzere toplam 150 çocuk ile uygulandığı açıklandı.
Okul Destek Projesi kapsamında yer alan çocuklara düzenlenen Karne Şenliği ‘nde sportif ve eğitim desteği sağlamak amacıyla hazırlanan hediye paketleri Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşleri tarafından dağıtıldı.
‘Bizler sosyal devlet ilkesini hayata geçirmekle mükellefiz’
Edirne Valisi Ekrem Canalp, ‘Bugün bu heyecanı öğrencilerimiz ve onların velileri ile beraber yaşıyor olmak ayrı bir mutluluk. Devletimizin dezavantajlı çocuklarımıza yönelik sağlamış olduğu bu imkanları burada görüyor olmak çok daha güzel ve çok daha anlamlı. Bizler sosyal devlet ilkesini hayata geçirmekle mükellefiz. Toplumun her kesiminde herkesin bir şekilde geleceği yönelik olaraktan bir ümit içerisinde var olabilmesidir ve belli imkanlara her zaman için sahip olabilmesidir. Buna inanıyoruz ve bu doğrultu da çalışıyoruz. Tüm amacımız da gayretimiz de halkımızın her bir neferinin gelecekte kendilerini, toplumun her kesiminde ve her alanında başarı bir şekilde yer alabilecekleri alanlara yönelik desteklemek’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*