Edirne’de Tema Vakfı Gönüllüsü Öğretmenler Doğa Eğitimleri İçin Buluştu

TEMA Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle her yıl 81 ilde binlerce gönüllü öğretmenin desteğiyle yüz bini aşkın çocuğa doğa eğitim programlarını ulaştırıyor.

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilciliği tarafından bir otelde 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda gönüllü olarak sınıflarında Doğa Eğitimi Programlarını uygulayacak olan öğretmenlerle ‘Öğretmen Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı’ düzenledi. Toplantıya il temsilciliği yönetim ekibi, T.Ü Genç TEMA Topluluğu ve yıl boyunca eğitim programını uygulayacak öğretmenler katıldı.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Şirin Çoğal tarafından toplantıya katılan öğretmenlere eğitim programlarının tanıtımı yapıldı. Çoğal, toplantıda yaptığı konuşmasında, ‘TEMA Vakfı okul öncesinden liseye kadar eğitim sistemimizin her basamağı için çevre/doğa eğitim programları geliştirir, bugüne kadar eğitim programları ve projelerle yaklaşık 650 bin öğrenciye ulaşıldı. Eğitim programlarından Edirne merkezde 1010 öğrenci, Enez’de 72 öğrenci, Havsa’da 110 öğrenci, Keşan’da 154 öğrenci, Süloğlu’nda 40 öğrenci, Uzunköprü’de 50 öğrenci olmak üzere toplamda 1436 öğrenci yaralanacak. Çocuklarımızın doğada geçirdikleri zamanın artması, doğayı hissederek, dokunarak, koklayarak ve işiterek farklı deneyimler yaşama fırsatı bularak bedensel ve zihinsel gelişimlerinin olumlu yönde desteklemesi amacıyla okul programları hazırlanır. Doğayla bütünleşmiş bir şekilde yapılan çevre eğitiminin öğrencilerin çevre konusundaki bilinçlenmelerinde önemli ölçüde etki sağladığına işaret etmektedir’ dedi – EDİRNE

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*