Edirne’den Kısa Kısa

Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, belediyede yapılan görev değişiklikleriyle ilgili açıklamada bulundu.

İşbilen, yaptığı yazılı açıklamada, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde etkin, verimli ve hızlı hareket edip Uzunköprülülere daha iyi hizmet verebilmek için belediyenin idari yapılanmasında gerek görüldüğünde görev değişiklikleri gerçekleştiğini belirterek, şunları kaydetti:

‘?Süreklilik özelliği bulunan kamu hizmetlerimizde ihtiyaç ve gerek duyulduğunda düzenlemeler idaremizce yapılmaya devam edilecektir. ?Amaç, Uzunköprü halkınca tevdi edilen belediye kamu hizmetinin etkin, verimli ve şeffaf şekilde layıkıyla yerine getirilmesidir.’

ETB Başkanı Öztürk’ten Ankara temasları

Edirne Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Özay Öztürk, hayvancılık sektörüyle ilgili Ankara’da toplantıya katıldı.

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara’da çeşitli çalışmalarda bulunduğunu ifade eederek, bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da katılımıyla hayvancılık sektörünün ele alındığı toplantıya katıldığını belirtti.

Edirne’de çocuk şenliği düzenlenecek

Edirne Belediyesince Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuk şenliği düzenleneceği belirtildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 22 Nisan Pazar Günü Söğütlük Kent Ormanı’nda 13.00-17.00 saatlerinde şenlik düzenleneceği belirtilerek, şenlikte ‘Maymun Show, Tahta Bacak, Hacivat Karagöz, İllüzyonist, Ateş Yutan Adam, Sanat Atölyeleri, Şişme Oyun Grupları, Bando, Sokak Oyunları, Maskot’ gibi aktivitelerin yer alacağı kaydedildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çocukluk döneminin insan hayatındaki önemine işaret ederek, şunları kaydetti:

‘Bir insanın anavatanı çocukluğudur. Biz çocuklarımızın anavatanına sevgi tohumları ekmek istiyoruz. Hiç kuşkusuz ki, çocuklarımızın yüreklerindeki sonsuz sevgi ve hoşgörü; barışın temellerini oluşturacak. Bugünün mutlu çocukları; en çok ihtiyacımız olan mutluluğu, barışı ve hoşgörüyü tüm dünyaya yeniden kazandıracak. Atatürk’le demokrasiyle cumhuriyetle nefes alan bir kentin geleceğe umutla bakan çocuklarımızın ve tüm Edirnelilerin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha gururla kutluyorum.’

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*