En ‘Adaletli’ Boyacı

Ayakkabı boyacısı 61 yaşındaki Yusuf Sevinç, Edirne Adliyesinin içerisindeki özel yerinde savcı, hakim ve avukatların ayakkabılarını 6 yıldır boyuyor.

Dönemin başsavcısı tarafından kendisine adliyenin içerisine özel yer yapılan ayakkabı boyacısı Sevinç, adliyeyi evi gibi hissettiğini söyledi. Yaz aylarında spor ayakkabının kullanıldığını belirten Sevinç, ‘Spor ayakkabı bizim işlerimizi azalttı. Yaz aylarında avukat, hakim ve savcılar spor ayakkabı tercih ediyorlar. Bu da işlerimizi kesti. Spor ayakkabı boyanmıyor. Ama kış aylarında ayakkabılar boyanan cinsten’ dedi.

Bir aylık adli tatilde de adliyedeki özel yerine geldiğini ifade eden Sevinç, ‘Ben burasını evim gibi biliyorum. Buraya gelmeden yapamıyorum. Buraya gelmediğimde canım sıkılıyor. Burası benim evimden sonra ikinci adresim’ şeklinde konuştu.

İşlerinin geçimini sağladığını kaydeden Sevinç, ‘Kızımla birlikte yaşıyorum. Kızım da çalışıyor. 40 yıldır ayakkabı boyuyorum. Mesleğimi seviyorum. Geçimimi bu işten sağlıyorum. Mutluyum. Bu iş bana keyif veriyor’ diye konuştu. – EDİRNE

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*