Facebook ve Twitter’a kafa tutan çılgın Türkler

Facebook ve Twitter’a kafa tutan çılgın Türkler

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan iki genç, Facebook ve Twitter’a rakip olacak bir sosyal paylaşım sitesi projesini hayata geçirdi.

Kocaelinin Gebze ilçesinde yaşayan Ertan Aktaş ve Yasin Ersoy adında iki genç, 2 yıl önce projesine başladıkları Özgürce Haykır anlamına gelen Freelyshout isimli sosyal paylaşım sitesini hayata geçirdi. Gençlerin 8 ay önce yayın hayatına geçirdikleri Freelyshout hakkında bir açıklama yapan sitenin kurucularından Ertan Aktaş, Yaklaşık 2 yıl önce arkadaşım Yasin Ersoyla çalışmaya başladık ve bu işe daha fazla zaman ayırmak için çalışmış olduğumuz firmadaki işlerimizi bıraktık. Gecemizi gündüzümüze katarak bu uğurda kafa kafaya çalıştık. Yaklaşık 8 ay önce yayın hayatına geçen projemiz, kısa bir zamanda 100 bin üyeye ulaştı. Gezi Parkı olaylarında ve son Twitterın kapatılmasında ciddi üye sayısına ulaştık dedi.

Siteyi kurdukları süreç içerisinde ilginç olaylarla karşılaştıklarını anlatan Aktaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Freelyshoutın Türkçe karşılığı olan Özgürce Haykırı yanlış anlayarak bizi dava açacağını belirtti. Sonrasında detaylı olarak projemiz hakkında bilgi verdiğimizde yanlış anlaşıldığı ortaya çıktı. Ayrıca Okan Bayülgen, Doğuş, Nurullah Çukan, Onur Akay, Ezgi Asaroğlu ve birçok firma kurumsal olarak üyemiz oldu dedi.

Diğer sosyal paylaşım siteleri ile rakip olmadıklarını belirten Aktaş, Üyelerimize tamamen özgün, karakter sınırlaması olmadan paylaşım imkanı sağlıyoruz. Reklamlar ve sponsorlu içeriklerle amacından sapmayan ve kullanıcılarını rahatsız etmeyen unsurları barındıran sitemize, freelyshout.com ya da ozgurcehaykir.com adreslerinden ulaşılabilir şeklinde konuştu.

Türkiye menşeili bir kuruluş olarak dünya markası olmak istediklerini söyleyen Aktaş, bu doğrultuda projelerine sahip çıkacak yatırımcıları beklediklerini kaydetti.

ÖZCAN GEÇAL
KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*