Minik Yüzücü Beyza, Katıldığı 42 Yarışta 41 Birincilik Kazandı

EDİRNE Alper Yazoğlu Ortaokulu öğrencisi ve Beşiktaş Çarşı Yüzme Kulübü sporcusu Beyza Işık (10), bugüne kadar yarıştığı 42 yarışın 41’inde birinci gelerek, büyük bir başarıya imza attı. Bir yarışında da ikinci gelen Beyza Işık, hedefinin milli takım olduğunu söyledi.

Edirne’de Alper Yazoğlu Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi ve Beşiktaş Çarşı Yüzme Kulübü sporcusu Beyza Işık, katıldığı müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Edirne’de son olarak Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen Yıldızlar Ligi il karması seçmelerindeki açık yaş yüzme müsabakalarına katılan Beyza Işık, 7 yarışta da birincilik elde etti. Işık, 100 metre serbest, 50 metre sırtüstü, 50 metre kelebek, 200 metre karışık, 200 metre serbest, 50 metre serbest  ve 100 metre sırtüstünde birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı.

Haftanın 6 günü antrenman yapan ve günde 2.5 saat yüzen Beyza Işık, yüzmeyi çok sevdiğini söyledi. 3 yıl önce başladığı yüzme sporunda hedefinin milli takım olduğunu belirten Işık, ‘Yüzmeye çok severek başladım. Okulla birlikte yüzmeyi de götürüyorum. Haftanın 6 gün olmak üzere günde 2.5 saat havuzda çalışıyorum. Daha çok çalışarak başarılar kazanıp, milli takıma seçilmek istiyorum’ dedi.

Beşiktaş Kapalı Çarşı Yüzme Kulübü hocası Samet Çağlayan, Beyza’nın başarılı bir sporcu olduğunu belirterek, ‘Antrenmanlarını aksatmadan disiplinli bir şekilde sürdürüyor. Girdiği yarışmalarda da başarılı sonuçlar elde ediyor. Hedefimiz Beyza’nın disiplinli çalışmalarına devam ederek milli takıma seçilmesi. Bunun için de elimizden gelen desteği veriyoruz. 

– Edirne

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*