Sel Felaketinden Duygulandıran Kareler

Edirne’nin Havsa ilçesinde yoğun yağış sonrası meydana gelen sel felaketinde 1 kişi hayatını kaybederken, yıkımın en çok yaşandığı Oğul Paşa köyünde duygulandıran anlar yaşandı.

Havsa ilçesine bağlı Oğul Paşa köyünde meydana gelen sel felaketinde 1 kişi hayatını kaybederken sayısız hayvan telef oldu evler yıkıldı. Yaşanan felaket sonrasında evleri sel suları altına kalan ve yıkılan vatandaşlara Kızılay yardımı elini uzattı. Kapı kapı dolaşan Kızılay ekipleri, vatandaşlara giyecek ve yiyecek yardımı yaptı. Sel felaketinin etkisi ise İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından kaydedildi. Sel nedeniyle evi yıkılan bir vatandaşın, ‘Sel sonrası evim tamamen yıkıldı, sizlerden yardım bekliyoruz. 90 yaşındaki annem babam hastaneye götürüldü durumları ne olur bilmiyoruz. Kalacak yerim yok bir komşuya gidip sığınacağız’ sözleri duygulandırdı. – EDİRNE

Bir önceki yazımız olan Edirne'de Sağanak, Su Baskınlarına Neden Oldu, Yollar Kapandı başlıklı makalemizde AFAD, Edirne ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*