Yunuslar Haliç’te fotoğraflandı

Yunuslar Haliç’te fotoğraflandı

Çeşitli görüşme ve temaslarda bulunmak üzere İstanbul’a gelen Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Birliğin Eminönü’nde bulunan merkez binasını ziyareti esnasında Haliç’e giren yunusları da izledi.

İstanbulda bir dizi temasta bulunan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Züver Çetinkayadan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldı. Marmara Belediyeler Birliğince düzenlenen eğitim programlarının yanı sıra yurtdışına yapılan teknik temas, tanıtım ve inceleme programları hakkında da bilgi alan Başkan Altepe, Geniş kapsamlı düşünerek çalışmalarımızı ve eğitim programlarımızı sürdürmemiz sevindirici. Marmara bölgesindeki 234 belediyenin çatı kuruluşu olduğumuz gerçeğini bir an olsun aklımızdan çıkarmadan çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edilmesini istiyor, özenli çalışmalarından ötürü Birlik personelimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

HALİÇ, YUNUSLARIN GİRDİĞİ TERTEMİZ BİR DENİZ OLDU
Başkan Altepenin Birlik binasında bulunduğu sırada Galata köprüsünden Haliçe giren yunuslar da Başkan Altepenin ve Birlik çalışanlarının ilgi odağı oldu. Haliçe yunusların girmesinin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, 18 Sene önce kötü kokudan etrafında durulamayan Haliç, artık yunusların bile girdiği tertemiz bir deniz oldu. İstanbulda 18 sene önce başlayan dönüşüm, bütün hızıyla devam ediyor. Başbakan Erdoğanın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başlayan zihinsel dönüşüm Kadir Topbaş döneminde de sürüyor ve bu dönüşüm sayesinde bugün Haliçe yunuslar giriyor. Türkiyenin lokomotifi olan Marmara, belediyecilik alanında çok gelişti. Gazeteci arkadaşlarımızı ve fotoğraf meraklılarını da birliğimize bekliyoruz diye konuştu.

BAŞKAN ALTEPE: MARMARA DOĞRU YOLDA
Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, açıklamalarının devamında, Düne kadar pis kokudan geçilmeyen Haliçte bugün balıklar avlanıp denize giriliyorsa, burada İstanbul il sınırının Büyükşehir Belediyesi sınırlarına olmasının da büyük etkisi var. Yine İzmit Körfezinde balıklar yeniden yaşamaya başladıysa il sınırının büyükşehir sınırı olmasının etkisi büyük. 18-19 Aralık tarihlerinde düzenleyeceğimiz ve Türkiye genelinde büyük ses getireceğine inandığımız Değerimiz, Derdimiz, Denizimiz: Marmara sempozyumunda belediyecilik ve çevre konusunda alışılmışın dışında, büyük ses getirecek, Marmarada ve Türkiyede çevre çalışmaları konusunda devrim nitelikli adımların atılmasını sağlayacak konuları gündeme getireceğiz diye konuştu.
Açıklamalarının ardından Marmara Belediyeler Birliği personeliyle de kısa bir toplantı gerçekleştiren Başkan Altepe, personelle hatıra fotoğrafı çektirerek Birlikten ayrıldı. Başkan Altepeye İstanbul temasları kapsamında Başkan Danışmanı Fahrettin Yıldırım ile BESAŞ (Bursa Halk Ekmek) Genel Müdürü Mustafa Bektaş eşlik etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*